GİRİŞ TARİHİ

ÇIKIŞ TARİHİ
ODA SAYISI
YETİŞKİN
ÇOCUK
Hemen Yer Ayırt

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina, dünyanın en büyük otel şirketi Wyndham Hotels & Resorts parçası olarak faaliyet gösteren, Wyndham Hotels & Resorts tarafından verilen franchise ile Reisler Group tarafından açıldı. Marmara Denizi’nin muhteşem görüntüsü ile beş yıldızlı tesis, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Kalamış Marina’nın tam karşısında yer alıyor. Beş yıldızlı otelde 210 oda, bir kral dairesi, farklı kapasitelerde 16 toplantı salonu, 300 ve 600 kişilik iki balo salonu bulunuyor. 3.750 metrekare spa ve fitness merkezinde 14 terapi odası, biri terasta olmak üzere ikisi açık, biri kapalı toplamda üç yüzme havuzunun yer aldığı otelde sekiz adet restoran hizmet vermektedir.

Dünyanın en büyük otelcilik şirketlerinden biri olan ancak Türkiye’de ilk kez 2013 yılında Wyndham İstanbul Kalamış Marina ismiyle pazara açılan lüks segment otel zinciri Wyndham Hotels & Resorts, dünyaca ünlü markaları ile global bir aktör olarak ağırlama ürün ve hizmetlerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Tüm iştiraklerini Wyndham Hotels & Resorts çatısı altında 2006 yılı itibarıyla toplamıştır.

Wyndham Hotels & Resorts tüm markaları ile 80 ülke, 6 kıtada yaklaşık 9 bin otel ve 700.000 otel odası ile hizmet vermektedir. Grup 35.000 kişiye istihdam sağlamakta ve açılmayı bekleyen 1.200 otel ve 147 bin oda ile dünya çapında da büyümektedir.Avrupa kıtasında Almanya ve Türkiye, önem verdikleri ve yatırıma devam edecekleri iki destinasyon olarak ön plana çıkarken, Uzak Doğu da önümüzdeki dönem için öncelikli yatırım bölgesi olarak belirlenmiştir. 2013 yılı itibari ile yeni iştiraklerle birlikte Wyndham Hotels & Resorts Türkiye’nin en büyük sayıda oteline sahip zincir olmuştur. Türkiye’de 65 olan otel sayısının 2020’de 100’e çıkarılması hedeflenmektedir.

 

DEĞER ZİNCİRİMİZ ❖

WYNDHAM HOTELS olarak doğal yaşama ve insan haklarına saygılı, çalışan personelini ve tedarikçilerini destekleyen bir iş politikası benimsemektedir. Sürekli gelişim adına, çalışan personellerimizi eğitimlerle ve kariyer yönetimi programıyla desteklemekteyiz. Öncelikli olarak çalışanlarımızı yükseltmeyi ve birlikte büyümeyi amaçlıyoruz.

❖ Çalışanlarımız en değerli varlığımızdır. Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atacak riskleri en aza indirmek ve iş kazalarını önlemek için tüm süreçlerimizde sürekli iyileştirme yapılmakta ve son teknolojiler takip edilmektedir. Çalışanlarımızın eğitimi, insan haklarının korunması ve din, dil, ırk gözetilmeden eşit haklardan faydalanması, adil ücret politikası ve terfi politikamızın herkes için uygulanması vazgeçilmez kuralımızdır. 

❖ WYNDHAM HOTELS tüm ürün ve hizmet süreçlerinde yasal mevzuat ve gerekliliklere uymayı ilke edinmiştir.

❖ Çocukların korunması için herkesin sorumluluk taşıması gerektiğine inanıyoruz. Çocuk refahının ve çocukların her çeşit zarardan korunmasının son derece önemli olduğunu ve alakalı olduğumuz tüm çocukların fiziki ve zihinsel tacizden korunmasının temel görevimiz olduğunu biliyoruz. Bu ilkeler ışığında ulusal ve uluslararası pazarda rekabet eden otellerimiz, her zaman lider olabilmek için gereken kararlılığı göstermekte, sürekli geliştirmekte ve kaynakları sağlamaktadır.

❖ WYNDHAM HOTELS bünyesinde sunulan hizmetler “Misafir Odaklılık” prensibine dayanır. Sürekli iyileştirme kapsamında, misafirlerin beklentilerini karşılamak hatta aşmak adına, sunduğumuz hizmetlerin kalitesi hakkında misafirlerimizden geri bildirim alabilmek için dijital misafir anketleri kullanılmaktadır. Wyndham Rewards ve Medellia programları sayesinde misafirlere en kısa sürede geri bildirim yapmayı ve çözüm odaklı çalışmayı sağlamış bulunmaktayız. Misafirlerimize güler yüzlü davranmak, misafirin bir şikayeti veya isteği olduğunda yetki dahilinde çözmeye çalışmak, misafirimize tatil için doğru yerde olduğunu hissettirmek tüm çalışanlarımızın ortak amacıdır.

❖ Tüm birimlerin katılımını sağlayarak kurduğumuz Green Team ile sürdürülebilirlik çalışmaları yapmakta ve her yeni dönem için hedeflerimizi yükselterek sürekli iyileştirmeler yapmak önceliğimizdir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRİLİK ÇALIŞMALARIMIZ

Paylaştıkça büyüdüğümüze olan inancımızla,

✓ Mutfağımızda büfeden dönen yemek ve ekmekler Beykoz ve Ümraniye Sokak Hayvanları Barınağı’na ulaştırıyoruz.

✓ Yerel yönetimlere destek olabilmek adına Kadıköy Polis Merkezi’ne öğlen yemeği temini sağlıyoruz. Gelecek nesillere mümkün olduğunca kaynaklarımızı en verimli şekilde bırakmak adına,

✓ Tesisimizde bulunan tüm armatürleri sensörlü olanlarla yeniliyoruz.

✓ Tüm sifonları tasarruflu olanlarla değiştiriyoruz.

✓ Tüm genel alanları, toplantı salonları da dahil olmak üzere aydınlatmalarını gün ışı LED ile değiştirerek elektrik tasarrufu sağlıyoruz.

✓ Misafir odalarının pencerelerini ısı yalıtımlı olanlarla değiştirerek doğal gaz tüketimlerimizi düşürüyoruz. ✓ Atıksu Deşarj İzin Belgesi ile yasal mevzuatlarda belirtildiği şekilde atık sularımızın bertarafını Kadıköy Belediyesi’ne ait atık su kanalları aracılığıyla yapıyoruz.

✓ Misafir odalarına bıraktığımız çevre kartları ile 2 günden fazla konaklayacak misafirlerimizin linen değişimlerini onların belirlediği aralıklarla gerçekleştiriyoruz.

 ✓ Tüm çalışanlarımıza düzenli periyotlarla çevre ve kimyasal kullanımı ile ilgili eğitimler vererek, tüketimlerin azaltılması çalışmalarında doğrudan katılımlarını sağlıyoruz.

✓ Wyndham Portal üzerinden tüketimlerimizi günlük olarak takip ediyor, aylık olarak Karbon Ayak İzi’mizi ölçüyoruz.

✓ Sıfır Atık sertifikamız ile atıklarımızı ayrıştırıyor, mevzuatta belirtildiği şekilde, yetkilendirilmiş firmalar ile bertaraf ve alımını sağlıyoruz.

✓ Sahip olduğumuz Yeşil Yıldız belgemiz ile çevre bilincimizi arttırıyor, çevre yönetimi konusunda kendimizi geliştiriyoruz. ✓ Kullandığımız tüm kimyasalların onaylı, etiketli ve uygun ambalajlarda olması, MSDS’lerin (Malzeme Güvenlik Bilgi Formu) tarafımıza ulaşmış olması önceliğimizdir. Satın alınan departman tarafından kimyasalların kullanımı, kullanım miktarı ve yöntemleri, kişisel koruyucu donanım gereklilikleri ve Tehlikeli Kimyasal Atık, Sızıntı Vb. Durumlara Müdahale Talimatına göre alınması gereken tedbirler konusunda kimyasalı kullanacak çalışanımızı eğitiyoruz.

✓ Kimyasal depolarımız çevreye zarar verebilecek sızıntı, dökülme vb. durumlara karşı gerekli önlemler alınmış şekildedir. Kimyasal depolama kimyasalın cinsine, üretici firmanın depolama talimatına ve yönetmeliklere uygun olarak yapılır. Kimyasalların güvenli bir şekilde bertaraf edilmesi için ilgili firmalarla çalışıyor ve kimyasal atıkların takibini yapıyoruz.

✓ Atık üretimimizi kaynağında azaltmak için çeşitli çalışmalar yapıyor, misafirlerimizi ve çalışanlarımızı geri dönüşüm programına katılmaya teşvik ediyoruz.

✓ Tek kullanımlık metal kutu, plastik şişe vb. içecekler yerine içecek üniteleri kullanılarak atık miktarını azaltıyoruz. ✓ Mümkün olduğu kadar tek kullanımlık kahvaltılık ürünler yerine büyük ambalajlı kutu ve kova ürünler satın alınarak ambalaj atığını azaltıyoruz.

✓ Misafir odalarında banyo-tuvaletlerde ve genel alan tuvaletlerinde tekrar doldurulabilir sabunluklara geçiyoruz.

✓ Kağıt tüketimimizi azaltmak için mümkün olduğunca yazışmalarımızı ve duyurularımızı mail ortamında yapıyoruz.

✓ Kâğıt tüketimimizi azaltmak için misafirler ile ilgili iç yazışmaları Medellia üzerinden yapıyoruz

✓ Bahçe sulama yaparken damla su teknolojisi kullanıyoruz Sosyal sorumluluğun sadece politikalarda yazılı kalmaması adına,

✓ Yapacağımız her katkının gelecek nesillere nefes olacağının bilinci ile düzenli periyotlarla TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunuyoruz.

✓ Her çocuğun özel ve kıymetli olduğuna olan tam inancımızla, belirlemiş oldukları talepler doğrultusunda Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağış yapıyoruz. Çalışanlarımıza verdiğimiz iletişim ve istismar eğitimleri ile çocuklarımızın her türlü istismardan korunması için farkındalığımızı arttırıyoruz.

✓ Herkesin tatil yapma hakkını savunarak engelli misafirlerimize konforlu bir deneyim yaşatmak için, engelli odalarımızın bakımlarını düzenli olarak yapıyoruz, tesis içinde her alana ulaşabilmeleri için kolaylık sağlayacak çalışmalar yapıyoruz.

✓ Dil, din, ırk, engellilik gibi durumların ayrımcılık konusu olmasına karşı çıkarak, tesisimizde bedensel engelli, farklı milletleri ve farklı dili konuşan herkesi istihdam ediyoruz. Yaşadığımız coğrafyanın birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması sebebiyle kültürel miraslarımızı her milletten misafirimize anlatmak için, 

✓ Misafir odalarımızda İstanbul’da bulunan anıt, saray, cami gibi tarihi mekanlara ait tabloları dekorasyonda kullanıyoruz.

✓ Consierge hizmetimiz ile misafirlerimizi destinasyonumuzda bulunan müze ve tarihî yerleri gezmeye teşvik ederek kültürel mirasımızın tanıtılmasına katkı sağlıyoruz.

✓ Menülerimizde Türk yemeklerine de yer vererek, mutfağımızı dünyanın beğenisine sunuyoruz.

✓ Büfelerimizde bakır, gümüş gibi el yapımı sunum malzemeleri ile yöresel el işçiliğinin sürekliliğini sağlıyoruz

 

TÜKETİMLERİMİZ

Tüm tüketimlerimizi geçen yıla göre büyük ölçüde düşürdük. Yeni alacağımız tedbirler ve hayata geçireceğimiz uygulamalarla tüm tüketimlerde 2023 yılında tasarruf oranımızı arttırmayı hedefliyoruz. KAĞIT: Kağıt tüketimimizi %40 oranında azalttık.

ELEKTRİK: Her sene ağırladığımız misafir sayısı ve toplantı gruplarımızın sayısının artmasından dolayı 2022 yılında da 2021 yılı hedefimizi gerçekleştirdik.

DOĞAL GAZ: Otel doluluğumuza rağmen aldığımız önlemler ile gaz tüketimimizi 2021 yılına göre %27 azalttık

HEDEFLERİMİZ

✓ Geri dönüşüme uygun olmayan pipet ve kağıt peçetelerin kullanımını kaldırmak,

✓ Mavi kapak projesi ile Türkiye Omurilik Vakfı’na en büyük bağışı yapmak,

✓ Tüm tedarikçilerimizin sürdürülebilirlik ilkesiyle çalışması,

✓ Kağıt tüketimlerimizi %30 oranında azaltmak, ✓ Havuzlarımızda tuzdan klor üretimine geçerek, kimyasal tüketimini azaltmak, ✓ Gıda israfının önüne geçerek atık miktarını %10 azaltmak,

✓ Tedarikçi denetimlerinin arttırılması,

✓ Tüm ürünlerimizin eko sertifikalı olanlarla değiştirilmesi,

✓ Belirli periyotlarla Sivil Toplum Kuruluşlarını otelimizde ağırlamak,

✓ Renovasyon sonucunda çıkan halılarımızı İç Anadolu’da tarım sulamada zemin malzemesi olarak kullanan çiftçilerimize göndermek,

✓ Tüm elektrik, su, doğal gaz tüketimlerimizi azaltacak önlemler almaya devam etmek,

✓ Atık olarak değerlendirilen ürünlerden tesis için malzemeler yapmak

 

 

 

Web sitemizi kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. X